Profesyonel Avukatlık & Hukuki Danışmanlık

Günümüzde özellikle kurumsallaşma ve büyüme yolunda atılım yapmakta olan ticari şirketler mutlaka profesyonel avukatlardan danışmanlık hizmeti almakta ve işlerini büyütme yolunda beklenmeyen hukuki zararlarla karşılaşma risklerini en aza indirgemektedirler. Büro olarak uzman avukatlarımız ile birçok şirkete hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Hukuki danışmanlığın en büyük özelliği ve artısı önleyici hukuk faaliyeti olmasıdır. Nedir önleyici hukuk faaliyet; hukuki uyuşmazlıkların henüz başlangıç aşamasında, sözleşme hazırlanırken veya devamındaki süreçte alınan hukuki önlemlerle ileride çıkabilecek muhtemel zararların ve uyuşmazlıkların önüne geçilmesi ve en aza indirilmesidir. Bilindiği üzere anonim şirketlerde bir avukattan profesyonel danışmanlık hizmeti alınması da zorunludur.

Gülaçtı & Kendirlioğlu Hukuk ve Danışmanlık Bürosu çatısında alanında hukuki danışmanlık avukatlarımız tarafından birçok şirkete profesyonel danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Büromuz hukuki danışmanlık hizmetini müvekkilleri ile imzalayacağı hukuki danışmanlık sözleşmesi ile sürdürmekte ve müvekkillerinin hak kaybına uğramaması için sürecin en başından en sonuna kaliteli hizmetler vermektedir. Son zamanlarda yapılan araştırmalarda da uyuşmazlığın öncesinde hukuki danışmanlık alan şirketlerin, hukuki danışmanlık almayarak uyuşmazlık ortaya çıktıktan sonra hukukçuya başvuran şirketlere göre daha az sorun yaşadığı ve daha az uyuşmazlıkla davayla muhatap olduğu görülmüştür. Yine aynı şekilde hukukçudan profesyonel hukuki danışmanlık alan şirketlerin önleyici avukatlık olarak hukuki danışmanlık sayesinde karşılaştıkları davaların büyük bir çoğunluğunda başarı tamamlamışlardır. Bu sebeplerle şirketinizin büyüklüğü ne olursa olsun ister küçük ölçekli bir firma, ister gelişmekte olan bir firma veya büyük bir firma da olsanız mutlaka bir avukattan profesyonel danışmanlık hizmeti almanız zorunludur. Büromuzda her ölçekli şirkete ve şirketlerin iş yoğunluklarına uygun fiyatlı hukuki danışmanlık hizmetleri verilmektedir.