Profesyonel Avukatlık & Hukuki Danışmanlık

Ülkemizde belediyeler imar planları üzerinde çok sık değişiklik yapmaktadırlar. Yapılan imar planlarının çoğunda da vatandaşların gayrimenkullerinden idarenin ihtiyaçlarından fazla ve kamu yararı ile planlama ve şehircilik ilke ve esaslarına aykırı olarak yer almaktadırlar. Bu nedenle yapılan imar planlarına karşı süresi içerisinde itiraz etmek ve gerekirse imar planının iptali için dava açmak hayati önem taşımaktadır.

Gülaçtı & Kendirlioğlu Hukuk ve Danışmanlık Bürosu alanında uzman imar hukuku avukatı ile profesyonel şehir plancıları ve harita mühendislerinden aldığı görüşlerle, imar planlarına ilişkin uyuşmazlıkların yanında haksız ve hukuka aykırı olarak verilen yıkım kararlarına karşı hukuki yollara başvurulması, belediyenin veya diğer kamu idarelerinin hukuka aykırı yıkım kararlarının uygulanması neticesinde meydana gelen zararlarınızın ilgili kamu idaresinden tahsili, kamulaştırılan taşınmazlarınızın bedellerinin tespiti davası, kamulaştırmasız el atma davaları gibi uyuşmazlıklarda hizmet vermektedir.

Gülaçtı & Kendirlioğlu Hukuk ve Danışmanlık Bürosu çatısında imar hukuku avukatı olarak verdiğimiz hizmetler;

  • İmar planlarına karşı ilgili belediyeye itiraz edilmesi
  • İmar planlarının iptali için idare mahkemesinde dava açılması
  • Kamu idareleri tarafından verilen yıkım kararlarına itiraz ve iptal davası açılması
  • Haksız yıkım kararlarının uygulanması neticesinde uğradığınız zararın ilgili kamu idaresinden tazmini ve tahsili
  • Kamulaştırma davaları
  • Kamulaştırmasız el atma davaları

 

Gülaçtı & Kendirlioğlu Hukuk ve Danışmanlık Bürosu imar hukuku konusunda deneyimli, yenilikçi ve alanında uzman kadrosuyla haklarınızın en iyi şekilde korunması için, müvekkillerine dava ve hukuki danışmanlık olarak hizmet vermektedir. Probleminizle alakalı olarak bize ulaşmak ve iletişim formu doldurmak için tıklayınız.